Elektroterapija je najpogosteje izvajana terapija kjer uporabljamo enosmerni ali izmenični električni tok. Doseči želimo sproščanje mišične napetosti, pospešiti celični metabolizem, povečati cirkulacijo, vzdraži periferne živčne končiče in na ta način dobimo protibolečinski in protivnetni efekt.

TENS (elektro stimulacija preko kože)

Uporabljamo pri akutnih in kroničnih bolečinskih stanjih. S prilagojenimi frekvencami električnih impulzov prilagodimo terapijo željenemu cilju. Elektrode namestimo po dolžini živca. Na ta način z električnimi impulzi prekinemo bolečinske, ki sprožijo kemično reakcijo snovi in lete zavirajo belečino.

DD

To so električni tokovi, ki bistveno vpilivajo na prekrvavitev tkiva, oziroma oteklne. Modulirane frekvence zmanjšujejo napetost prečno progastih mišic in neposredno tudi boljšo prekrvavitev tkiva in zmanjšanje bolečine. Ponavadi uporabljamo dve elektrodi.

IFT

Je najbolj kompleksna terapija. V fiziološkem smislu najbolj pospeši metabolizem na celičnem nivoju, izboljša prekrvavitev, zmanjšuje vnetne procese in bolečinska stanja. Z štirimi elektrodami dosežemo vse nivoje tkiv, vse do najglobjih.

VIF (vakumska interferenca)

Je oblika terapije, kjer z vakumsko masažo dosežemo manjše draženje kože in s tem še boljše učinke srednje frekvenčnih in niskofrekvenčnih tokov. Najpogosteje uporabimo v kombinaciji z IFT terapijo.

ŽIVČNO – MIŠIČNA ELEKTROSTIMULACIJA

  • Denervirane mišice – s pomočjo električnega toka izzovemo mišično kontrakcijo. Na ta način dosežemo regeneracijo prizadetega živca in mišično moč pripadajoče mišice ali skupine mišic.
  • Stimulacija za krepitev posameznih mišic ali mišičnih skupin.